Lokalizacja

Polska, Warszawa Mokotów

Rodzaj

Zabudowa mieszkaniowa

Rok

2013-2014

Status

Wykonany

Powierzchnia

80 m2

Zakres

Koncepcja
Projekt wykonawczy i budowlany
Dokumentacja wielobranżowa
Nadzór autorski

Apartament szara eminencja

Uwarunkowania projektowe

Zostaliśmy poproszeni o zaprojektowanie wnętrza mieszkania na warszawskim Mokotowie w pobliżu Wisły. Apartament miał być utrzymany w kobiecej tonacji barw, z funkcjonalnymi rozwiązaniami z duża dozą elegancji i symetrii.

Podejście Estelle Cartwright Home
Genezą tej realizacji były 3 hasła: prosto, spójnie, klasycznie. Bez nat70
łoku rzeczy i barw. Projekt apartamentu zakładał wykorzystanie każdego centymetra powierzchni. Stąd w zabudowach meblowych (za frontami) ukryliśmy wszystkie urządzenia współczesnego domu. Już od wejścia, przestrzeń wypełniona została prawie niewidocznymi połyskującymi frontami szaf, spójnymi z prostymi skrzydłami drzwi.
Jako dominujące wybrano odcienie szarości, przełamane intensywnymi „plamami” koloru. Ściany obłożono prostą sztukaterią. Łazienka stanowiła zaprzeczenie przyjętym regułom i tym samym je potwierdzała. We francuskim stylu, bardzo kobieca z dominującą ludwikowską konsolą, wybraną przez Inwestora. Łazienka łączyła się z całością apartamentu dzięki granitowym wykończeniom. Podłogi wykonane na zamówienie, barwione szarym olejem. Szarość pozostająca w tle, nie najważniejsza, niedominująca, nadawała ton i była bazą dla pozostałych dobranych elementów wnętrza. Klasyczne ściany – w odcieniu kobiecej szarości z subtelną kroplą wrzosu. Wszystkie elementy łączyły się z drobinami głębokiego burgundu występującego na kamiennych płytach podłogi.

Rezultat

Opracowany został kompleksowy projekt wnętrz apartamentu, obejmujący dokumentację wielobranżową, wizualizacje, projekt wykonawczy, kosztorys, dobór wszystkich elementów stałych oraz ruchomych wyposażenia.

resized_DS2_1521
resized_resized_resized_DS2_1359
resized_resized_resized_DS2_1462
resized_resized_resized_DS2_1552
szara eminencja
resized_DS2_1338
resized_DS2_1356
resized_DS2_1475
resized_DS2_1479
zdjecie główne
resized_DS2_1490
resized_DS2_1501