Lokalizacja

Polska, Warszawa, Żoliborz

Rok

2017

Rodzaj

Zabudowa mieszkaniowa

Status

W realizacji

Powierzchnia

100 m2

Zakres

Koncepcja
Projekt wykonawczy i  budowlany
Dokumentacja wielobranżowa
Nadzór autorski
Nadzór inwestycyjny

Paryski Apartament

Uwarunkowania projektowe

Zostaliśmy poproszeni o zaprojektowanie apartamentu na warszawskim Żoliborzu. Właściciele byli kolekcjonerami antyków i dzieł sztuki, stąd celem opracowania było wkomponowanie w projekt większości kolekcji mebli, obrazów oraz zabytkowych elementów wyposażenia.

Podejście Estelle Cartwright Home

Założeniem projektowym było „przeniesienie” przedwojennego apartamentu w dzisiejsze współczesne realia. Udało się nam wprowadzić do projektu większość kolekcji należących do Właścicieli, zespalając je z nowoczesnymi rozwiązaniami. Stąd zastosowaliśmy we wnętrzu spieki, stal, szkło, lustra oraz najnowsze rozwiązania sanitarne (w tym m.in. generit aquacelan).
Kuchnia w apartamencie stała się punktem centralnym oddzielonym od reszty pomieszczeń oknami z fazowanym szkłem i szprosami.
Łazienki we współczesnym ujęciu z minimalistyczną konstrukcją umywalek. Zastosowane oświetlenie podkreśliło dostojność kolekcji. Pozostałe pomieszczenia utrzymane w tonie paryskiego apartamentu z lat 20 i 30 ubiegłego wieku. Kolorystyka podłogi w kolorze koniaku, a także tkaniny, sztukateria oraz zastosowane forniry podkreślały piękno kolekcji antyków i dzieł sztuki, nadając całej kompozycji niepowtarzalny charakter.

Rezultat

Opracowany został kompleksowy projekt wnętrz, obejmujący dokumentację wielobranżową, wizualizacje, projekt wykonawczy, kosztorys, dobór wszystkich elementów stałych oraz ruchomych wyposażenia. Elementem odróżniającym tą realizację od pozostałych było wykonanie na potrzeby opracowania projektowego ewidencji zabytków ruchomych i dzieł sztuki stanowiących majątek, który został następnie wkomponowany w projektowaną przestrzeń. Każdy z przeszło 200 przedmiotów został zmierzony z natury i wymodelowany w projekcji 3D. Dzięki tak precyzyjnym zabiegom projektowym udało się w aranżowanej przestrzeni w sposób optymalny zaprojektować rozmieszczenie majątku Właścicieli.

główne do galerii