Lokalizacja

Polska, Warszawa Mokotów

Rodzaj

Zabudowa usługowa

Rok

2017

Status

Wykonany

Powierzchnia

60 m2

Zakres

Projekt wykonawczy i  budowlany
Dokumentacja wielobranżowa
Nadzór autorski
Nadzór inwestycyjny

Showroom

Uwarunkowania projektowe

Przedmiotem opracowania był lokal usługowy w nowoczesnej inwestycji Mokotów Park. Lokal z założenia miał mieć multifunkcyjny charakter. Z jednej strony miał być miejscem ekspozycji produktów marki EC Home (meble, oświetlenie, dodatki wnętrzarskie, tkaniny i in.) z drugiej, zgodnie z przyjętymi założeniami, przeznaczony był do wynajmu krótkoterminowego do projektów reklamowych i filmowych. Z trzeciej strony lokal miał pełnić funkcję kameralnego klubu na przyjęcia, koktajle i spotkania organizowane przez EC Home.

Podejście Estelle Cartwright Home

Ten narożny, przeszklony butik wykończony został z dbałością o jakość użytych materiałów i ekskluzywny charakter wnętrza. Na podłodze zastosowano parkiet dębowy czterostronnie fazowany oraz szczotkowany, układany w jodłę węgierską urozmaiconą ręcznie wykonanymi kasetonami. Parkiet układano w tzw. strefy z prostopadłym borderem. Na ścianach frezowana a póżniej lakierowana na wysoki połysk zabudowa drewniana, surowy beton oraz duże płyty marmuru bianco carrara. W lokalu wyodrębniono aneks kuchenny, przymierzalnię, toaletę dla gości oraz główną przestrzeń sprzedażową. Zastosowano szereg niestandardowych rozwiązań technicznych. Dla komfortu klientów zamontowany został TV LED 65 cali zabudowany szkłem Piklington Mirrow View o wielkości 200×300 cm. Zaprojektowano i wykonano instalację klimatyzacji kanałowej podstropowej z jednostką centralną umieszczoną na poziomie garażu podziemnego, która została zintegrowana z mechaniczną wentylacją połączoną z czerpnią powietrza. Ponadto zaprojektowano i wdrożono system automatycznego zarządzania lokalem – sterowanie na poziomie Ipada (oświetlenie oraz roleta i kamery z rejestratorem), system nagłośnienia JBL wraz ze wzmacniaczem z modułem bezprzewodowego sterowania. Ściana główna na wprost wejścia została wykończona monolitem (200x300cm) bianco carrara. Zastosowano sufity podwieszane, oświetlenie podsufitowe, a widoczne elementy sufitu pokryto tynkiem imitującym beton architektoniczny. W projekcie uwzględniono wykonane na zamówienie listwy sufitowe o wysokości 50 cm i marmurową płytę z wygrawerowanym laserową techniką CNC logo Estelle Cartwright Home na wprost wejścia, na które skierowano płaszcz światła.

Rezultat

Opracowany został kompleksowy projekt wnętrz, obejmujący dokumentację wielobranżową, wizualizacje, projekt wykonawczy, kosztorys, dobór wszystkich elementów stałych oraz ruchomych wyposażenia Lokalu wraz z identyfikacją wizualną, elementami reklamy wewnętrznej i zewnętrznej. Wszystkie elementy można zobaczyć przy ul. Bernardyńskiej 16C w Showroomie.

9_3
11_DSC_0819
8_mfen femjw
7_Untitled
6_6
4_1
5_7
1_frtyguihjok
to jako główne zdjęcie