Lokalizacja

Polska, Warszawa

Rodzaj

Zabudowa rezydencjonalna

Rok

2018

Status

W realizacji

Powierzchnia

200 m2

Zakres

Willa ul. Pałacowa

Uwarunkowania projektowe

Zostaliśmy poproszeni o zaprojektowanie projektu wnętrz i ogrodów willi, położonej w najładniejszej części Wilanowa przy ul. Pałacowej, w sąsiedztwie Parku Natolińskiego. Jest to miejsce wyjątkowe pod wieloma względami. Nowoczesne, pełne ciekawych rozwiązań architektonicznych – przy tym rodzinne i przytulne. Inspirowane tradycją. Luksusowe i komfortowe.

Podejście Estelle Cartwright Home

Klasyczny dwupiętrowy dom znajdujący się na Wilanowie zaprojektowany został dla pary z dzieckiem prowadzącej ogólnopolski biznes. Naszym zadaniem było zaprojektowanie wnętrza tak aby połączyć formalny biznesowy styl z ciepłym rodzinnym klimatem. Część o charakterze biznesowym obejmuje parter oraz piętro, gdzie zaprojektowana została strefa rozrywki z otwartą przestrzenią tarasową. Parter stworzony został z myślą o tym, aby mógł pełnić funkcję reprezentacyjną. Żeby podkreślić klasyczny biznesowy charakter dolne pomieszczenia zaprojektowano przy użyciu takich materiałów jak marmur bianco carrara, nero marquina, naturalne drewno, jasnoszare ściany ze sztukaterią. Wybór wymienionych materiałów został dobrany, tak aby podkreślić miedzianą monolityczną formę ściany schodów jak również detalów całego domu. Szerokie drewniane przejścia, czarne listwy wykończeniowe oraz bordiury sprawiają, że wnętrze jest przepełnione klasą i elegancją. Gabinet gospodarza został zaprojektowany w ten sposób, aby pełnić funkcję miejsca spotkań dla najbardziej prestiżowych klientów. Na ścianach zastosowano wysokiej jakości fornir, jedwab James Hare  oraz złotą sztukaterię na tle białej wykładziny. Kondygnacja domu została zaprojektowane z myślą o rodzinie jednocześnie wpisując się w spójną całość. Oprócz odcieni szarości mających za zadanie pokreślenia biznesowego charakteru wnętrza w niektórych pomieszczeniach przenika się barwa turkusowa, która doskonale komponuje się z i obrazami i rzeźbą.

Rezultat

Opracowany został kompleksowy projekt aranżacji wnętrz willi wraz z wizualizacjami, doborem elementów stałych i ruchomych wyposażenia nieruchomości, a także częścią techniczną (projekt wykonawczy i kosztorys) a także projektem aranżacji i zagospodarowania zieleni przymieszkalnej.

SALONmały-min